YENİ VİDEOLAR

"Kabine değişikliğinde vitrindeki isim Mevlüt Çavuşoğlu" | Haber Masası 11 Kasım 2020

“Kabine değişikliğinde vitrindeki isim Mevlüt Çavuşoğlu” | Haber Masası 11 Kasım 2020

0 0

Gazeteci – Yazar Murat Aksoy eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasına yönelik yorumlarda bulundu. Aksoy, kabine değişikliklerine yönelik ise vitrinde olan ismin Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu ifade etti.
Gazeteci – Yazar Murat Aksoy Halk TV’de yayınlanan Can Coşkun’un sunduğu Haber Masası programına konuk oldu. Aksoy, kabine değişikliklerine ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. Murat Aksoy, “Yönetimi saraydan alıp partiye verme girişimi sonuç verici değildir” dedi. AKP’nin yönetim biçimi olarak siyasi parti değil de aile şirketi gibi işlediğini söyleyen Aksoy, “Joe Biden’ın gelmesi ve Berat Albayrak’ın istifasıyla birlikte AKP’de yeniden bir siyasi parti olma girişimi var” ifadelerini kullandı.

“Vitrindeki isim Mevlüt Çavuşoğlu”
Kabine değişikliklerine yönelik iddialarda bulunan Murat Aksoy, değişiklik planının geçtiğimiz Ekim ayında yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Aksoy’un yanına yeni bir isim getirileceğini söyleyen Murat Aksoy, bu ismin Binali Yıldırım olacağını öne sürdü. Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlıklarında bölünme olacağının altını çizen Aksoy, “Mevlüt Çavuşoğlu vitrindeki isim. Çavuşoğlu’nun dış politikalardan sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcısı olma ya da genel başkan yardımcılığı görevine getirilme ihtimali var” dedi. Aksoy, Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın’ın adı konmamış Dışişleri Bakanı olduğunu söyleyerek “Çavuşoğlu daha çok çatışmalı, sorunlu alanlarda yetkili pozisyonlarda olacak” dedi.

Halk TV YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:

https://www.youtube.com/channel/UCf_ResXZzE-o18zACUEmyvQ?sub_confirmation=1

Halk TV Resmi Web Sitesi

http://halktv.com.tr/

Halk TV Sosyal Medya Hesapları:

Twitter ► https://www.twitter.com/halktvcomtr
Facebook ► https://www.facebook.com/halktvcomtr
Instagram ► https://www.instagram.com/halktvcomtr
Telegram ► https://t.me/halktvtr

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir